Vilniuje šiuo metu vyksta Knygų mugė, o manęs ten ir vėl nėra.

Ir iš tiesų, galbūt šiek tiek gėda pripažinti, bet nėra manęs ne todėl, kad neturėjau galimybių/laiko/dar-kažko į ją nusigauti, o dėlto, kad visai apie ją pamiršau. Ir apskritai - visai pamiršau apie knygas.

Kuo toliau, tuo vis rečiau atverčiu spalvotą knygos viršelį ir pasineriu į stebuklingą (ne, stebuklingą - pernelyg banalu (banalu - ganėtinai banalokas žodis, ar ne?))… ir pasineriu į tiesiog pasaulį. Nes juk pasaulis, kaip žinia, būna įvairus.

Nežinau - galbūt pasidariau pernelyg didelė tinginė, galbūt nebeturiu laiko, o galbūt visi šie pasiteisinimai yra ypatingai kvaili, nes knygoms tingėti ir nerasti laiko yra kvailoka. Ar bent jau turėtų būti, praeities aš požiūriu.

Nors iš tiesų ta praeities aš niekur nedingo, mat dabar mintimis dar galiu nusikelti į Litexpo parodų rūmus ir tiesiog įkvėpti.

Aš myliu knygų kvapą. Aš myliu tas juodas raideles iš spaustuvės. Myliu, kaip sutraška naujos knygos nugarėlė, ją atvertus. Myliu, kad išties kiekviena knyga kvepia skirtingai. Myliu, kad kiekviena knyga yra skirtinga.

Myliu, kad niekados nenaudoju skirtukų ir palieku knygas atverstas skaitomame puslapyje, paguldytas viršeliu aukštyn. Myliu, jog, norėdama pamatuoti likusią knygos dalį, prie jos puslapių pridedu pirštus. Myliu, jog skaitomos knygos su manimi nakvoja ant lovos.

O retkarčiais aš knygą myliu taip, jog ją perskaičius, turiu pabučiuoti viršelį.

Aš myliu knygas.

Ir iki šiol knygynai man atrodo šiek tiek magiški. Iki šiol manau, jog skaitomos, perskaitytos, mėgiamos ar kadaise mėgtos knygos daug ką pasako apie patį žmogų. Iki šiol literatūrą savyje vertinu kaip aukščiausią meno šaką - juk žmonės gali aprašyti kvapą. Iki šiol, jau sužinojusi, jog žodžiai skaudina, džiugina, sutrypia, įkvėpia, tikiu, jog jie - vis dėlto galbūt pats tobuliausias ir kartu netobuliausias žmonijos kūrinys. Ir iki šiol, pamačius ar išgirdus žodį “rašytojas“, širdis šiek tiek virpteli.

Ir aš norėčiau, jog širdis taip virptelėtų ir ateityje.

Gražių puslapių, mielieji,

Iki.

Patiko (0)

Rodyk draugams