Kiekvieno skonis skirtingas, sako žmonės. Vieniem patinka Nicki Minaj, kitiems patinka alus, treti gal mėgsta rėkti ant mažų vaikų smėlio dėžėje.

Man patinka daug kas, o užvis labiausiai man patinka vyriški kostiumai.

Apie tai ir parašysiu įrašą. Parašysiu įrašą apie Ryaną Goslingą, vilkintį kostiumą.

Čia krentantizvaigzde parašė apie žmogaus vidinį grožį, Fraiche parašė apie išorinį grožį, o aš parašysiu apie… išorinį grožį - irgi.

Neketinu kapoti galvų, pykti ant neteisingo pasaulio ir seksualizuotos kultūros, paveikusios šiuolaikinę sumaterialėjusią visuomenę, bet skaudi tiesa yra ta, jog graži išvaizda - neabejotinas privalumas. Gražiems žmonėms lengviau gyventi. Ir taip buvo visada.

Čia visai kaip su smurtu, numoralizėjimu, ištvirkumu ir panašiais menamais šių dienų kūriniais - šios dienos sukūrė nebent tik Internetą, o visa kita juk buvo ir seniau, bet apie tai vėlgi jau rašė daugybė ir už mane protingesnių žmonių, kaip kad čia.

Panašiai ir su grožiu - grožis juk toks darinys, kuris buvo vertinamas nuo pat… nežinau, pirmųjų civilizacijų laikų arba nuo tada, kai žmonės pavirto žmonėmis.

Kada nors girdėjote, jog pasakoje kas nors grobtų šlykščias merginas? Kada nors skaitėte, kaip senovės mituose didvyriai kovotų dėl tingios, nerangios senmergės, kurios ausys - didelės kaip dramblio, snukis atrodo taip, lyg kas būtų į jį tvojęs su kuoka, o ir pačios moteriškaitės figūra - it ta kuoka?…

Žinot, kodėl grožis taip vertinamas?

Nes grožis yra gražu.

Žmonėms patinka grožis. Žmonės visada geriau žiūrės į miela šypsena besipuošiančią laibą merginą, nei į dviejų metrų amazonę jaučio veidu. Na, nebent, aišku, tie žmonės gyvena tokioje kultūroje, kurioje amazonės garbinamos ir aukštinamos kaip deivės, pasiųstos dievų į šią prakeiktą žemę.

Visais laikais grožio samprata skyrėsi, ji skiriasi ir skirtingose kultūrose, bet tiesa ta, jog visose kultūrose visais laikais kažkas buvo gražus, kažkas - ne. Į kažką būdavo malonu žiūrėti, į kažką - ne. Į kažkieno nusišnekėjimus kartais žiūrima atlaidžiai, o į kažkieno - ne. Kažką žmonės gatvėje nulydi žvilgsniu, kažko - ne.

Neteisinga? Taip, po velniais. Gyvenimas ir nėra teisingas. Ir arba tu atitinki grožio standartus, arba - ne. Ir jei tau tenka antras variantas - vis dėlto gali stengtis kažką pakeisti.

Manau, daug ką tokie žodžiai apie grožį papiktins ir privers išsižioti bei apginti dvasinę žmogaus moralę bei turtus - na, taip, aš ir nesiginčiju. Jei žmogus tučias - nieko gero iš jo nebus, nesvarbu, ar turės viliojančias juodas akis ir smulkų, dailų veidelį, ar kreivus dantis ir atlėpusias ausis. Bet aš dar nesu mačiusi jokių x-ray akinių, kurie permatytų kiauriai žmogų - tik pabendravęs su juo, suprasi tiesą apie tikrąją dvasinę asmens vertę. Na, o specialių akinių nustatyti grožiui juk nereikia, o su simpatiją keliančiu žmogumi susipažinti ir bendrauti kur kas smagiau (nebent, aišku, tas grožis jau toooks didelis, jog šalia jautiesi elementariai nepatogiai, nes tave užgožia kitas žmogus. Bet tai juk ne tikras grožis. Tikras žmogaus grožis pagražina ir visa, kas yra aplinkui).

Grožis yra jėga. Ir, na, taip mes visi savotiškai gražūs, bet skaudi tiesa yra ta, jog vieni gražūs savo draugams ir tėvams, na, o kiti - daugeliui aplinkui, nesvarbu, ar ta patrauklumo sąvoka primestinė, ar pasirinktina.

Grožis yra jėga ir ta jėga reikia mokėti naudotis.

Ir tiesiog nuoširdžiai atsakykite į vieną klausimą: ką verčiau pasirinktumėte - ar gražų, ar negražų asmenį, žiūrint jūsų akimis, jei jų vidus būtų identiškas?…

Todėl šitas įrašas ir yra net ne apie grožį, o apie Ryaną Goslingą, vilkintį kostiumą. Nes jis tiesiog tada labai gražus.

Iki.

Patiko (0)

Rodyk draugams